Yonca Diyeti

Yonca Diyeti

Yonca diyeti
Yonca Diyeti Nedir? önce ona bakalım: Asıl amacı yenilecek besinlerin günlük olarak dört parçaya ayrılmasıdır.
Yonca diyetinde önemli olan noktalar nelerdir; Öğünlerde mutlaka bir dilim kepekli ekmek yenilmesi gerekmektedir. Beş porsiyon meyve ve sebze yemek gerekmektedir. Yonca diyetinde önemli olan dengeli beslenerek kilo vermek olmalıdır. Her gün dört köfte büyüklüğünde et çeşidi yenilmesi gerekmektedir.
Yonca diyetini yapan herkes günde 2 porsiyon süt ürünleri tüketmesi önerilmektedir. Yonca diyetinde sebze ve meyvelerinde bol bol tüketilmesi gerekmektedir. Alınan protein, karbonhidrat ve doğal yağları vücudumuzun ihtiyacı olmaktadır. Bunların hepsini düzenli beslenerek daha hızlı ve sağlıklı bir biçimde fit bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Yonca diyeti boyunca süt ve süt ürünlerinden günde 2 bardak yememiz yâda içmemiz gerekiyor. Et ve et yerine geçebilecek tüm besinlerin yeteri miktarda alınması gerekmektedir. Sebze ve meyveleri de aynı oranda tüketmek çok önemlidir. Alınan besinler sonrasında yâda öncesinde mutlaka bol su tüketilmesi ve ekmek ve tahıl ürünlerine de diğer besinlere ihtiyacı olduğu gibi vücudumuzun ihtiyacı olmaktadır.
sağlıklı beslenme
Bazı diyet türlerinde geçen ekmek kullanmayın sözü yanlış bilinmektedir. Ekmek ve tahıl besinleri tüketilmeli ama az miktarlarda yenilmesi gerekmektedir. Metabolizmanın düzenli çalışması için günde 3 ana öğün ve 2 ara öğün yemek yenilmesi gerekmektedir. Uzun ve sağlıklı yaşam için boy ve vücut kitle indeksinizin belli bir düzeyde olmalıdır. Asla hızlı kilo vermek için çabalamayın, azar azar verilen kilo kayıpları daha sonraki zamanlarda tekrar kilo almamıza engel olmaktadır.

Etiketler: ,

 

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı