Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir?

Vücut Kitle İndeksi Nedir Nasıl Kilo Verilir?

Vücut kitle indeksi nedir?

İdeal vücut ölçülerine kavuşmanız için bedeninizi aç bırakmanız değil, beslemeniz gerekir. Peki siz hangi gruptasınız? Zayıf, şişman yada aşırı kilolumu? Öğrenmek için yanda bulunan Vücut kitle indeksi hesaplama aracını kullanabilirsiniz…

Diyet yaptığınızda, yiyecek tek düşünceniz haline gelir. Yasak yiyecekler daha cazip görünür gözünüze. Ama yine kendinizi kontrol etmeye çalışırsınız. Sarkacın bir ucunda kontrol varsa, diğer ucu da kontrol dışılıktır. Bu yüzden her diyet, aşırı yemekle son bulur. Kendinizi başarısız hissedersiniz.

Kilolu olmak bedenin normal hali değildir. Kilo sorunu olmayan insanların nasıl yediğini hiç gözlediniz mi?

Normal kilolu insanlar, bedenlerinin ihtiyaçlarına göre beslenir ve yediklerinden zevk alırlar. Normal kiloda insanlar, karınları acıkınca yer, yemek saati geldiği için değil.

Normal kiloda insanlar yemekle takıntılı bir ilişki yaşamaz, gün boyu yiyeceklerle ilgili düşünüp durmazlar. Normal kiloda insanlar da bazen çok yerler ama bu yüzden kendilerini suçlu hissetmezler.

Normal kiloda insanlar kiloları ve bedenleri yüzünden endişelenmezler. Normal kiloda insanlar kalori saymazlar. Normal kiloda insanlar her şeyi yerler. Arada bir zararlı addedilen yiyeceklerden bile yerler.

Normal kiloda insanlar arada bir yedikleri tatlıdan dolayı suçluluk duymazlar. Normal kiloda insanlar, başkalarının önünde az yerken mutfakta gizli gizli atıştırmazlar.

Bu arada hanımlar kesinlikle bol bol su için, kesinlikle faydasını göreceksiniz! Su ile ilgili yazımız: Diyette Suyun Önemi

Vücut kitle indeksinizi hesaplamak için yan menüde bulunan hesaplama aracını kullanabilirsiniz. Mobil ile bizi takipçilerimiz ise sayfanın altında vücut kitle indeks hesaplama aracını bulabilirler.

Mesela benim vücut kitle endeksim 26.2 yani şişmanım 🙂 , ya siz kaç çıktınız?

Son Arananlar:

Etiketler:

 

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı