Siyah Nokta Temizliği

Siyah Nokta Temizliği

Siyah Nokta Temizliği
SİYAH NOKTALAR İÇİN EVDE YAPILABİLECEK PEELİNG
Ciltlerinde sivilce ve siyah noktalardan şikâyetçi olan kimseler için evlerde uygulanabilecek peelingler ile cildiniz hiç olmadığı kadar pürüzsüz ve bakımlı olmaya devam edecektir. Sizlerde siyah noktalarınız için evde yapılabilecek peelingleri cildinizde uygulayabilirsiniz.
Evde uygulayabileceğiniz peelingler: 1 tatlı kaşığı mısır unu ile bir kaşık yoğurdu karıştırın. Banyo yaptıktan sonra siyah noktaların üzerine ya da cildinize sürün. 2 dakika sonra ılık su ile yıkayın. İkinci bir doğal peeling tarifi ise, 1 çay kaşığı kahve, 1 çay kaşığı toz şeker ve içerisine koyduğunuz bir kaşık balı karıştırarak ovarak yüzünüze sürün. Yaptığınız bu peeling ile hem siyah noktalarınızdan cildinizin arınmasına sağlayabilir, hem de ölü hücrelerin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. Sıcak bal maskesi ile de siyah noktalarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.
peeling
İşte peeling tarifi: 2 yemek kaşığı balı hafifçe ısıtın ve içerisine 2 yemek kaşığı buğday ekleyin. Yüzünüze sürün ve siyah noktaların fazla olduğu yerlerde ovuşturarak masaj yapın. 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Son siyah noktalarınız için evinizde yapabileceğiniz peeling ise limon maskesi olmaktadır. 1 kaba bir limon ve yumurta akını karıştırın. Karışımın katılaşmasına bekleyin ve karışımı soğutun. Cildinize sürün 15 dakika cildinizde bekleyen peelingi ılık su ile yıkayarak çıkartın. Cildinizin daha temiz olması için toniklemek için, elma sirkesi yâda maden suyu kullanarak cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.
Eğer sizin keşfettiğiniz başka yöntemler varsa yorum yaparak lütfen bizimle paylaşın…

Son Arananlar:

Etiketler: , ,

 

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı