Saç Bakım Maskeleri

Saç Bakım Maskeleri

Saç Bakım Maskeleri 

Bir çok Kadın‘ın başına saç kırılması yada saç dökülmesi meydana gelir. İşte size bir kaç tavsiye

Saçlarınız çok kırılıp dökülmeye başlamışsa saç bakım maskeleri ile canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz. Saç tipinize bakım yapmak için saç bakım maskelerini gelin hep beraber inceleyelim:

 

  • Bir kavanoz suyun içerisine bir avuç karanfil katın ve karanlık bir dolabın içerisinde 1 gün boyunca bekletin. Kavanozdaki suyunuz bitene kadar her gün saç diplerine masaj yaparak saçlarınıza bu suyu sürün. Saçlarınızın dökülmesi durmuş ise yaptığınız saç bakım maskesi işe yaramış demektir.
  • Bir kâse içerisine badem yağı ve bir adet yumurta sarısını katarak karıştırın. Haftada 3 gün bu maskeyi saçlarınıza sürün. 1 saat saçlarınızda bekleyen saç bakım maskesini yıkayarak saçlarınızdan temizleyin. Yaptığınız maskeden sonra saç dökülmesi sorunu      yaşamamış olursunuz.
  • Kına, yoğurt, yumurta ve limon suyunu karıştırın. Hamur haline gelen bu maskeyi saçlarınıza sürün. 1 saat sonra saçlarınızı kullandığınız şampuanınız ile yıkayın. Saçlarınızın daha hızlı uzamasına ve beslenmesini sağlamış olursunuz.
  • Doğal kil maskesini saçlarınıza sürün ve belli bir süre bekleyin. Saçlarınıza sürdüğünüz saç bakım kilini yıkayarak saçlarınızdan temizleyebilirsiniz. Yaptığınız saç bakım maskesi ile saçlarınız daha uzun sürede sonra yağlanmış olacaktır.
  • 5 çorba kaşığı zeytinyağı, 2 yumurtayı karıştırın ve saçlarınıza uygulayın. Saçınızda 15 dakika beklettiğiniz saç bakım maskesini şampuan ile yıkayarak çıkartabilirsiniz. Saçlarınızın dış etmenlerden korunmasını bu maske ile sağlayabilirsiniz.
Son Arananlar:

Etiketler: , , ,

 

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı