Pilates ile zayıflama egzersizleri

Pilates ile zayıflama egzersizleri

 

Kilo sorunu olan kişiler ne kadar diyet ve spor yaparlarsa yapsınlar çoğunlukla çok fazla kilo kaybı yaşamamaktadırlar. Son yıllarda Pilates ile birçok bayan gözle görülür bir biçimde kilo vermişlerdir. Pilates kilo kaybının yanında dik duruş, sırt ağrılarının azalması, eklemlerdeki hareketliliğin artması, vücut esnekliği artmakta, mevsim geçişlerinde uyumluluk artar, fit bir görünüm, kas kütlesindeki artış sebepleri ile Pilates ile zayıflama yöntemleri içerisinde en iyisi olmaktadır. Pilates ile kolaylıkla zayıflayabilirsiniz, işte zayıflama egzersizleri

 1. Hundred hareketi, yere sırt üzeri uzanın, ellerinizi yukarıya kaldırın beliniz yerde olacak şekilde mekik hareketi yapın.
 2. Gerinme hareketi, yere sırt üzeri yatın ve ayaklarınızı gergin bir biçimde uzatın. Kollar yukarıda iken nefes alın, nefesinizi verir iken ayaklarınızı ve kollarınızı birleştirin. Tekrar uzanıp nefes alın ve mekik hareketine gelerek sırt dik bir biçimde nefesinizi verin.
 3. Bisiklet hareketi, sırt üzeri yere yatın. Ayaklarınızı ve belinizi yukarıya kaldırarak havada bisiklet çevirme hareketi yapın. Bacak kaslarınızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır. Belinizin incelmesini sağlayan bir Pilates egzersizidir.
 4. Kalça hareketi, yere kolunuzun üzerine doğru yan bir biçimde yatın. Bacaklarınızdan başlayarak vücudunuzun dik olmasına gayret edin. Sağ ve sol bacaklarınızı açıp kapatarak kalçalarınızın daha düzgün olmasını sağlayabilirsiniz. Pilates ile hem kolay kilo verebilir hem de daha dinç bir vücuda sahip olabilirsiniz…

  Pilates zayıflama

  Pilates zayıflama hareketleri

Son Arananlar:

Etiketler: , ,

 

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

 1. given dedi ki:

  Bu pilates ile zayıflayan varmı acaba, deneyip sonuç alan varmı?

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı