Mutfak Alışverişi Nasıl Olmalı

Mutfak Alışverişi Nasıl Olmalı

Mutfak Alışverişi Nasıl Olmalı?

Bir Kadın Mutfak Alışverişinde Nasıl Zaman Kazanabilir?

Liste

Yemek yapmak gibi, yapılması mecburi ve sık sık tekrarlanan işlerden biri de alışveriş.

Bir evin ihtiyacı olan her şeyi içine alacak çok detaylı bir liste yapmak kesinlikle zaman kazandırıyor. Aklınıza gelen her şeyi yazın. Tuvalet kağıdından, patates-soğana, şampuandan diş macununa kadar, çok uzun bir liste yapın. Bunu bilgisayarda yapın. Arada aklınıza gelenleri ilave edin. Böyle genel bir listeniz olduktan sonra artık alışveriş öncesi liste hazırlamak kolaydır. İhtiyacınız olan şeylerin üzerini fosforlu kalemle çizmek yeter. En önemlisi, hiçbir şeyi unutmamış olursunuz. Küçük bir ayrıntı: Ben listemi alışveriş yaptığım süper marketin reyonlarının sırasına göre yaptım. Böylece reyonlar arasında mekik dokumuyorum.

Eve Servis

Alışveriş yaptığım market eve servis de yapıyor. Ödemeyi de evde yapıyorum, kasada vakit kaybetmiyorum. Marketinize bu servisi verip vermediğini sorun. Belki de boş yere sıra bekliyorsunuzdur.

İnternet

Eğer benim gibi dokunarak alma meraklısı değilseniz, hiç yerinizden kalkmadan internetten de alışveriş yapabilirsiniz. Ben sadece görmeden, dokunmadan alabileceğim şeyleri internetten alıyorum. Çok pratik.

Daha Uzun Aralıklı Alışveriş

Sebze, meyve, yumurta gibi şeyleri her hafta taze almak gerekiyor. Ama son kullanma tarihi uzun olan yiyecekleri, temizlik malzemesi, peçete gibi gereksinimleri çok miktarda alıp stok edebilirsiniz. Ben üç haftada bir büyük alışveriş yapıyorum. Taze ürünleri her Cumartesi alıyorum. Çarşamba günleri de yardımcım ek alışveriş yapıyor. Kendimi bu şekilde organize etmeden önce iki günde bir markete gitmek zorunda kalıyordum. Bu organizasyon sayesinde ayda 4 saat kazandım. Az değil..

Son Arananlar:

Etiketler:

 

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Şeker Kadın dedi ki:

    Gerçekten çok faydalı olacak bilgiler. sağol tavsiyeler için 🙂

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı