Maskara Sürme Teknikleri

Maskara Sürme Teknikleri

Maskara Sürme Teknikleri

Bayanların makyaj yapımına başlamadan önce bilmeleri gereken küçük tüyoları olmaktadır. Bu küçük tüyolardan birisi maskara sürme teknikleridir. Makyajınızın tamamlayıcısı, gözlerinizdeki anlamı ortaya çıkartan maskaranızı en doğru biçimde kullanmanız gerekmektedir. Maskaranızı en iyi biçimde sürmeniz için gelin hep beraber maskara sürme tekniklerine göz atalım:

 • Kirpiklerinizi kıvırın: kirpiklerinizle kendinizi hayran bırakmak için kirpiklerinizi kıvırmanız gerekmektedir. Kirpiklerinizin diplerinden itibaren koyduğunuz kıvırıcıyı nazik bir biçimde kirpiklerinizi kıvırmanız gerekmektedir. Daha sonra tüm kıvrılmayan bölgeleri var ise kıvırıcı ile bu bölgeleri kıvırın.
 • Pudra yardımı ile kirpiklerinizin birbirinden ayrılmasını sağlayabilirsiniz.
  maskara sürme teknikleri
  Kirpikleriniz yağlı olduğu durumlarda birbirlerine yapışır ve üzerine maskara sürdüğünüzde hiçte hoş bir görüntü oluşturmaz. Fırçanın ucuna aldığınız bir miktar pudra ile kirpiklerinizin birbirinden ayrılmasını sağlayabilirsiniz.
 • Kirpiklerinizin dibinden başlayarak ileri geri hareket ettirerek maskaranızı kirpiklerinizin ucuna kadar bir kat sürmeniz gerekmektedir. Daha kalıcı ve dolgun görünümlü kirpikler için aynı işlemin ikinci kez uygulanması gerekmektedir.
 • Fırçanızı dik tutarak maskara sonucunda yapışan kirpiklerinizi ayırmanız gerekmektedir.
 • Aynı adımları üst kirpikleriniz için de uygulamanız gerekmektedir.
 • Alt kirpiklerinizde çok fazla maskara kullanmanıza gerek yoktur. Üst kirpiklerde uygulanan maskaranın iddialı olması gerekmektedir. Alt kirpiklerde kullanılan maskara sadece kirpikleri belli etmek için kullanılması gerekmektedir.
 • Üst kirpiklerinize son katı uygulayarak maskara sürme işleminizi bitirmiş olursunuz.

   Maskara Nasıl Sürülür Videomuzu izlemek için Tıklayın…

 

Son Arananlar:

Etiketler: ,

 

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı