Kolesterol Nedir?

Kolesterol Nedir?

Modern hayatın bize sunduğu kolaylıkların yanı sıra, hızlı tüketimle beraber sağlıklı beslenme konusuna da ihtiyatlı yaklaşamamaktayız. Çalışma şartlarımızın zorluğu ve hızı bizi istemediğimiz bir beslenme alışkanlığının içine sürüklemektedir.

Bununla beraber kolesterol konusu hem kalıtımsal durumunuzdan etkilenmekte hem de stres düzeyinin yüksek olduğu metropol şehirlerinde daha fazla gündeme gelmektedir.

Trans yağların kullanımı ( margarin, tereyağı, tam yağlı süt gibi) kolesterol düzeyinizi yükselttiği gibi, bununla ilişkili tüm gıdalar da (kızartma, hamur işleri, kraker gibi) buna sebep olabilmektedir.

Yoğun iş temponuzda bir de spor yapmaya vaktiniz olmuyorsa hem metabolizmanızı yeterince çalıştırmıyor hem de kilo almaya ve kolesterole davetiye çıkarıyorsunuz demektir. Her kilolu insan için kolesterolü yüksek diyemeyiz ancak şişmanlığın, yüksek kolesterolü tetikleyen önemli etkenlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle kırk yaşından sonra kalp ve damar sağlığı konusunda riskli durumda olduğumuzdan her sene ya da iki senede bir kolesterol ölçümü yaptırmamız olası bir hastalığı önlemek açısından hayati değer taşımaktadır.

Bu konuda daha detaylı bilgilere ulaşabilmek ve olması gereken değerlerle bir karşılaştırma yapabilmek adına Central Hospital kolesterol hakkında sosyal bir sorumluk hissediyor ve bu konuda da yanınızda olmak istiyor.

Siz de bu konuyu sağlığınıza bir tehdit olarak kabul edip es geçmeyin ve sayfayı ziyaret edin. Ayrıca Central Hospital’in çağrı merkezinden ya da sitesinden randevu alarak bu konuda ne aşamada olduğunuzu bizzat görebilirsiniz.

Sağlıklı günler sizinle olsun.

Etiketler:

 

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Hakan dedi ki:

    Merhabalar nette gezerken sitenizi buldum. bendede sanırım kolesterol var, Sağlığa çok olumsuzluğu varmıdır kolestrolün.

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı