Kendinizi Zinde Hissettirecek Öneriler

Kendinizi Zinde Hissettirecek Öneriler

Kendinizi Zinde Hissetmeniz İçin Birkaç Öneri:

Evet hanımlar, güne başlarken yorgun mu uyanıyorsunuz? Cevabınız evet ise işte kendinizi zinde hissettirecek öneriler.

• Sabah yataktan kalkmadan önce uzun uzun gerinin. Kaslarınız ve eklemleriniz de sizinle beraber yavaş yavaş uyanır. Sizi bekleyen hareketli güne yumuşak geçiş yapmış olursunuz.

• Yatağınızda sırtüstü uzanın ve sağ ayak parmaklarınızı mümkün olduğu kadar öne doğru iterken, sol ayak parmaklarınızı geriye doğru esnetin. Sonra tam tersini yapın. Bunu 100 defaya kadar tekrarlamaya çalışın. Bu hareket kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Hareketleri saymak da uyanmaya yardımcı olur.

• Her sabah duşunuzu soğuk suyla bitirin. Bacaklarınıza aşağıdan yukarı soğuk duş tutun. Göğüslerinize de dairesel hareketlerle soğuk su masajı yapın. Ben her sabah duşumu kısa bir soğuk duşla bitiriyorum. Önce zor geliyor ama alışınca vazgeçemiyorsunuz.

• Sabah evde banyo, mutfak, yatak odası ve çocuk odası arasında mekik dokuyorsunuz. Bu gidiş gelişlerden bir iki tanesini parmak uçlarında yürüyerek, yürürken de karın ve kalça kaslarını sıkarak yapın. Hazırlanırken kasları da çalıştırmış olursunuz.

Emin olun bu yaptığınız minik aktivitelerle kendinizi çok zinde ve enerjik hissedeceksiniz. Bunları birkaç gün yapın ve bu yazı altından yorum yaparak işe yarayıp yaramadığını bizlerle paylaşın…

parmak ucunda yürümek

parmak ucunda yürümek

 

Son Arananlar:

Etiketler:

 

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı