Doğum Sonrası Depresyon

Doğum Sonrası Depresyon

Doğum Sonrası Depresyon

Buna tepkisel depresyon denir ve doğumun getirdiği derin fiziksel ve duygusal değişikliklere tepki olarak gelişir. İnsanlarla konuşmak ve görüş almak yardımcı olur; doğum sonrası depresyondan kurtulmanın ilk adımı budur. Uzman önerisi ve bakımı, tüm sağlığınızı yeniden kazanmanızı sağlayabilmeniz için gereklidir. Tam bir beslenme desteğinden de büyük ölçüde yararlanabilirsiniz.

Bu arada, her gün bir bardak nar suyu için ve çocuğunuzla yalnızca kısa bir zaman için bile olsa ilgilenecek birini bularak kendinize zaman ayırın. Onbeş dakika bile işe yarayabilir. Çocuk emziriyorsanız ya da ilaçların içeriğindeki alkol nedeniyle içmek istemiyorsanız, boynunuz, bileğiniz ve diz kapaklarınızın arkasındaki nabız noktalarına sürebilirsiniz.

Doğum sonrası depresyon

Günde beş kez uygulayın. Başka ilaçlar size çekici görünse bile, aslında bu tip depresyon için özel bir seri vardır. Karaağaç, yabanelması, karaçam, tatlı kestane, tükürük otu, söğüt, meşe ve çam arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Aromaterapi banyoları, ayakları yıkamak ve masajlar, hep birlikte büyük bir değişim gerçekleştirebilir; sandal ağacı, gül, ıtır, ho ağacı ve kekik arasından dilediğinizi seçin. Masaj yaptıramıyorsanız kendiniz yapın ve her seferinde vücudunuzun seçtiğiniz bir bölgesi üzerinde çalışın. Ayak ve karın masajları kendinizin yapabileceği en kolay ve en iyi sonuç veren masajlar arasındadırlar.

Doğum Sonrası Depresyon Nedir Hakkındaki Videoyu İzlemek için Tıklayın

 

Etiketler:

 

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı