Bebek ve Uyku

Bebek ve Uyku

Bebek ve Uyku

Evinizde dışarıda tatilde vb gibi yerlerde bebeğinizi uyutmakta zorluk çekiyorsanız size bir kaç önerimiz olacak. Gece uykularından önce belli bir ritüel oluşturun. Yolculuklarda da yanınızda götürebileceğiniz küçük bir müzik kutusu edinin. Yatmadan önce hep aynı müziği çalın (Biz o müziği ninni gibi mırıldanarak müzik kutusu taşımaktan da kurtulmuştuk). Yatağına sevdiği birkaç yumuşak oyuncak koyun. Akşam banyosundan sonra masaj yapmayı da deneyebilirsiniz. Bütün bunlara rağmen gene de yatağında uyumak istemiyorsa, birçok çocuk doktorunun tavsiye ettiği son çare: ağlatmak.

Aç ya da susamış değilse, fiziksel bir sıkıntısı yoksa ve yanınıza gelmek için ağlıyorsa, başka çare yok. Ağlatacaksınız. Üç gün ile bir hafta arasında, her gün biraz daha kısalan ağlama sürecinden sonra, kimsenin gelip onu almadığını görünce susup uyuyacaktır.

Ben kızlarım için bu yöntemi uyguladım ve başarılı oldu. Küçük kızımdaki şanssızlığım ise yeni bir eve taşınmış olmamızdı. Eski Paris apartmanlarının en kötü tarafı, hapşırsanız komşunun “Çok yaşa” diyebileceği kadar kötü izolasyonu olmasıdır. İlk başta kızımı biraz ağlatmayı denedim, ama o kadar yüksek sesle bağırıyordu ki bütün apartman sakinlerini ve ablalarını uyandırıyordu. 18 ay sonra dayanma gücümü kaybettim. Komşulardan özür dileyerek üç gece ağlattım. İş bitti...

Etiketler:

 

Yorum Yaz

 
Yandex.Metrica İletişim Yasal Uyarı